Acil Para

Günümüzde özel nedenlerden dolayı acil para ihtiyacı olanlar çeşitli yollara başvurur. İnternet üzerinden acil paraya ihtiyacım var diyerek araştırma yaparlar. Ancak burada güvenli seçenekleri ve güvenilir siteleri bulmak biraz zordur. Acil para ihtiyacı için Bankaya başvuru yapmak gerekir. Ancak herhangi bir işte çalışmayan kişilere acil para konusunda banka hiç bir şekilde kredi vermez. Kredi notunun yetersizliği de banka kredi başvurusunda olumsuz sonuç verir. Bankaya yapılan kredi başvurularının olumsuz olmasından dolayı, acil para ihtiyacı olanlar yeni bir arayış içerisine girer. Burada önemli olan konu kredi kullanmak isteyen kişilerin, kredi kartı kullanımlarının düzenli olması ve kredi kartı tutarını zamanında yatırması gerektiğidir.

Acil Paraya İhtiyacım Var

Çeşitli nedenlerle acil paraya ihtiyacı olan kişiler bu konuda zor bir aşamadan geçer. Günümüzde tanıdık kuyumcular sayesinde acil para ihtiyacı geri ödeme koşuluyla sağlanıyor. Acil paraya ihtiyacı olan bireyler tanıdık akrabalarından para talebinde bulunabilir. Ayrıca beyaz eşya alım satımı yapan mağazalarda acil para konusunda yardımcı oluyor. Bu tarz mağazalar eşya satışı yapıldı gibi göstererek, senet düzenleyip kredi veriyor. Aynı zamanda herhangi bir eşya alıp başka mağazalara satış yaparak acil para ihtiyacı giderilir.

Acil Para Bulmak

Acil para bulmak için bir başka yöntem ise kredi kartından nakit avans çekme seçeneğidir. Kredi kartında nakit para limiti bulunan kişiler, kredi kartlarından nakit avans çekebilir. Bu işlemde taksitli veya tek seferde ödemeli nakit avans çekimi yapılabilir. Ancak bu işlemde faizler biraz yüksek olur. Eğer para ihtiyacınız bir iki gün sonra giderilebilecek ve elinize başka bir yerden nakit para geçecekse, kredi kartınızdan nakit avans çekerek acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Acil Nakit Para

Acil nakit para için evinizde kullanmadığınız eşyaları eski eşya satın alan yerlere satabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız daha büyük bir miktarsa cep telefonu veya tablet gibi bilgisayarları satmak daha yüksek para bulmak için iyi bir yöntemdir. Bu eşyalarınızı sattığınız zaman hem başka bir yere borçlanmamış, hem de nakit para sağlamış olursunuz.

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Uzmanfx